FSO Polonez 2000 Rally

W latach 80 takie Polonezy startowały w Rajdowych Mistrzostwach Polski. Dziś replika kultowego już pojazdu należy do Mateusza Koniecznego. Ponad rok pracy, koszty oraz niezliczone godziny spędzone w garażu. Efekt – kapitalny!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

We wnętrzu znajdziemy wszystko, co w rajdówce być powinno: klatka bezpieczeństwa, kubełkowe fotele, szelkowe pasy, sportowa kierownica itp. Nadwozie odchudzone, pomalowane i oklejone w barwy Polonezów z dawnych lat. Pod maską tego egzemplarza znajdziemy silnik 2 litrowy o mocy 115 KM z Fiata Argenty. Zawieszenie zostało utwardzone oraz zmodyfikowany został układ wydechowy. Całość świetnie wygląda, rasowo brzmi i naprawdę nieźle się napędza.

Mateusz – fan motoryzacji z czasów PRL – wykonał świetną prace, a my będziemy mogli na ulicach naszego miasta podziwiać historycznego rajdowego Poloneza. Na pewno nie jeden fan 4 kółek obejrzy się za nim, a samo autko dobrze się wkomponuje w rajdowy klimat Dolnego Śląska.

Jeśli zainteresowała Was ta historia polecamy dwie strony do odwiedzenia: samochodymadeinpoland.fora.pl oraz wpis na Wikipedii.

tekst: Łukasz Stępień
zdjęcia: Michał Bobruk

Jedna odpowiedź do “FSO Polonez 2000 Rally”

Dodaj komentarz